Cyfrowe planowanie rusztowań

Cyfrowe planowanie rusztowań

Layher Plan

LAYPLAN – Zintegrowane rozwiązanie oprogramowania

Czas i materiał to kluczowe czynniki przy budowie rusztowań.
Aby jak najefektywniej wykorzystać jedno i drugie, oferta Layher obejmuje praktyczne oprogramowanie do planowania rusztowań LayPLAN.

  • CLASSIC
  • CAD
  • DO RSTAB
  • DO REVIT
  • MATERIALMANAGER
  • VR VIEWER
  • CLASSIC ROLLING TOWER

Dzięki modułom Layplan Classic stworzonym dla Systemu rusztowań Allround i Blitz, indywidualne rozwiązania rusztowań mogą być prosto i łatwo konfigurowane: niezależnie od tego, czy chodzi o rusztowania obiektów cylindrycznych lub fasadowe wykonane z systemu Blitz, rusztowania przestrzenne i wolnostojące wieże wykonane z systemu Allround, czy też konstrukcje z tymczasowymi dachami. Po wprowadzeniu wymiarów i wariantu montażowego, LayPLAN

CLASSIC wysyła w ciągu kilku sekund propozycję rusztowania, w tym zakotwienia, stężenia i zabezpieczenia boczne. Podczas fazy projektowej długość całkowita, wysokość i powierzchnia rusztowania są ciągle kalkulowane i wyświetlane w celu odzwierciedlenia aktualnego planu. Lista potrzebnych elementów może być stworzona za pomocą kliknięcia, a następnie wydrukowana razem ze szkicem montażowym powierzchni, na której ma stanąć rusztowanie, oraz całkowitym jego ciężarem.

Pomaga to także w logistyce – daje to gwarancję, że wymagany materiał jest dokładnie tam, gdzie jest potrzebny.

Dzięki integracji z systemem LayPLAN, podstawowe planowanie może być obsługiwane w sposób zautomatyzowany przy użyciu sprawdzonego LayPLAN CLASSIC.

Dane projektowe mogą być bezpiecznie rejestrowane przy użyciu masek wejściowych, zapewniając oszczędność czasu dla każdego zamówienia. Dane są następnie eksportowane do programu AutoCAD, który oferuje dalsze możliwości szczegółowego planowania 3D.

Wizualna weryfikacja kolizji jest możliwa dzięki renderowaniu objętościowemu. Używając wygodnej funkcji wyszukiwania z możliwością podglądu obrazów, projektanci rusztowań mogą nie tylko znaleźć obszerną bibliotekę pojedynczych części Layher, ale także gotowe już bloki prefabrykowane, żeby jeszcze szybciej pracować nad projektem. Szczegółowe rysunki można potem wydrukować. Jest też możliwość eksportu ich jako modeli 3D, na przykład do profesjonalnych prezentacji dla klientów lub do udostępniania modelu 3D. Możliwe jest również bezproblemowe przeniesienie do oprogramowania do wizualizacji lub animacji.

Dzięki temu projekty mogą być nie tylko ekonomicznie zaplanowane i precyzyjnie dostosowane do rzeczywistych wymagań, ale także profesjonalnie zaprezentowane klientom. Moduł LayPLAN CAD jest dostępny w języku niemieckim, angielskim, francuskim i hiszpańskim.

LayPLAN TO RSTAB pozwala na wygodne i szybkie przenoszenie całych konstrukcji rusztowań Allround zaplanowanych w LayPLAN CAD do programu obliczeniowego Dlubal RSTAB. Modelowanie konstrukcji od nowa w programie obliczeniowym zostało wyeliminowane. W rezultacie użytkownicy zyskują ogromną oszczędność czasu i mogą dodatkowo uniknąć możliwych źródeł błędów.

Oprócz geometrii konstrukcji, interfejs LayPLAN TO RSTAB transferuje też statycznie istotne informacje takie jak przekrój i dane materiałów, typy prętów, mimośrody i parametry połączeń nieliniowych zgodnie z zatwierdzeniami. 

Używając LayPLAN TO REVIT, modele rusztowań 3D z LayPLAN CAD mogą być konwertowane do natywnego formatu pliku .rvt programu Autodesk Revit za pomocą tylko kilku kliknięć myszką. Konwersja odbywa się za pomocą portalu internetowego.

Dane z LayPLAN CAD są wczytywane przy użyciu funkcji przeciągnij i upuść do portalu, następnie przekonwertowane dane są udostępniane droga mailową za pomocą linku do pobrania.

LayPLAN MATERIALMANAGER jest zawarty zarówno w LayPLAN CLASSIC, jak i w LayPLAN CAD. Listy materiałowe mogą być automatycznie generowane z obu programów i przenoszone do LAYPLANMATERIALMANAGER z możliwością edycji. Można tworzyć proste listy materiałowe lub na przykład podzielić kilka sekcji konstrukcyjnych na różne listy, tak aby ceny i wagi mogły być rozpatrywane oddzielnie. 

Dla lepszego zrozumienia, obrazy komponentów są wyświetlane w programie i mogą być opcjonalnie drukowane, ułatwiając lokalizację komponentu podczas załadunku i montażu. 

Bezpłatna przeglądarka LayPLAN VR Viewer umożliwia wirtualne zwiedzanie konstrukcji rusztowań, zapewniając realistyczne wrażenie przestrzenne. Dzięki temu jest to bardzo przydatne narzędzie, na przykład podczas koordynowania prac wykonywanych na placu budowy przez różne branże lub podczas oceny bezpieczeństwa pracy.

Opierając się na danych z LayPLAN CAD, Layher może stworzyć dla Ciebie model VR, który będzie wyświetlany w LayPLAN VR Viewer. Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie tworzenia modelu VR, skontaktuj się ze swoim partnerem z firmy Layher. Wirtualna wycieczka wymaga oddzielnego zestawu optycznego VR (np. Oculus Rift lub HTC Vive) do podłączenia do stacji roboczej PC. Opcjonalnie przeglądarka LayPLAN VR Viewer może być również uruchomiona w trybie pulpitu bez zestawu VR.

Classic Rolling-Tower

Za pomocą LayPLAN Rolling Tower-Configurator można szybko i łatwo wybrać standardowe rozwiązania rusztowań przejezdnych. Po wprowadzeniu wysokości roboczej, wymaganej przestrzeni roboczej i wybraniu opcji montażowej, program przedstawia ofertę rozwiązań wraz ze zdjęciami i listami materiałowymi.

Można wybrać opcje z wewnętrznym dostępem drabinowym, wspornikami ściennymi lub konsolami – również jako konstrukcje z ruchomą belką lub stabilizatorami. Dostępne są wszystkie opcje montażowe zgodne z instrukcjami obsługi.

LAYPLAN SUITE

Aktualności

Pierwszy na świecie most przesuwany z rusztowań.

W najnowszym wydaniu Euroinfrastruktura XXI znajdziecie artykuł o imponującym przedsięwzięciu inżynieryjnym. Most przesuwny z rusztowań w Gdańsku, powstał

Najważniejsze jest strategiczne planowanie

W nowym numerze Executive Magazin znajdziecie wywiad z Wojciechem Homikiem, CEO Layher Polska, który opowiada o 25-letniej historii

„Zakład nr 3” firmy Layher oficjalnie rozpoczął swoją działalność.

„Zakład nr 3” firmy Layher oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Dzięki temu wysoce zautomatyzowanemu i energooszczędnemu centrum produkcyjnemu firma

W rusztowaniach tylko wyobraźnia nas ogranicza

W najnowszym i jakże wyjątkowym wydaniu magazynu Builder, Prezes Zarządu Layher Sp. z o.o. Wojciech Homik opowiada o