• „Zakład nr 3” firmy Layher oficjalnie rozpoczął swoją działalność.
31.10.2023
„Zakład nr 3” firmy Layher oficjalnie rozpoczął swoją działalność.

„Zakład nr 3” firmy Layher oficjalnie rozpoczął swoją działalność.

Dzięki temu wysoce zautomatyzowanemu i energooszczędnemu centrum produkcyjnemu firma zapewni swoim klientom ciągłość dostaw i niezmiennie wysoką jakość produktów.

Layher to niezawodny partner prowadzący długoterminową i konsekwentną politykę inwestycyjną – mającą na celu zwiększenie mocy produkcyjnych i zapewnienie wysokich standardów jakości Layher, poprzez wysoce zautomatyzowaną i stale kontrolowaną produkcję” – wyjaśnia dyrektor zarządzający Wilhelm Layher GmbH – Wolf Christian Behrbohm.

Budując „Zakład nr 3” stworzyliśmy odpowiednie warunki niezbędne, aby nasi klienci mogli w dalszym ciągu polegać na szybkich dostawach produktów Layher.

Decyzja o rozszerzeniu produkcji w powiecie Zabergäu została podjęta bardzo świadomie i stanowi wyraźne zaangażowanie na rzecz regionu. W tej lokalizacji firma korzysta nie tylko z krótkich odległości między miejscami rozwoju, produkcji i logistyki, ale także z dobrze wykwalifikowanych, doświadczonych i zmotywowanych pracowników. Dzięki temu może elastycznie reagować na zmieniające się zapotrzebowanie. Jako firma rodzinna silnie powiązana z regionem przywiązuje również dużą wagę do ochrony miejsc pracy w lokalizacji. Sam „Zakład nr 3” w końcowej fazie rozbudowy będzie zatrudniał 380 osób.

Najnowsza technologia plus wysoka efektywność energetyczna

Nowy zakład o powierzchni około jedenastu hektarów jest samodzielnym centrum produkcyjnym do produkcji i cynkowania ogniowego elementów Allround, wiodącego rozwiązania systemowego do zastosowań inżynieryjnych na dużą skalę w budownictwie, przemyśle oraz w eventach.

Najważniejsza była nowoczesna konstrukcja: obejmowała nie tylko optymalny przebieg produkcji i – jak zwykle w przypadku Layher – najnowsze techniki automatyzacji i magazynowania przy wysokim stopniu cyfryzacji, ale także energooszczędne działanie. W halach produkcyjnych i budynkach nowego zakładu zastosowano kompleksowe rozwiązania w zakresie docieplenia budynków, instalację fotowoltaiczną oraz wykorzystanie ciepła odzyskanego z procesów produkcyjnych zgodnie z wysokim standardem efektywności energetycznej BEG 40.

Koncentracja na zrównoważonym działaniu

Różnorodne środki, takie jak całkowite zamknięcie obszaru obróbki wstępnej w zakładzie cynkowania ogniowego i hermetyzowane sekcje obiektu za pomocą skutecznego sprzętu do filtrowania i ponownego przetwarzania, zapewniają również, że emisje spadają znacznie poniżej ustawowych wartości granicznych, zapewniając ochronę przed zanieczyszczeniem powietrza, ścieków i nadmierną emisją hałasu. Aby zrekompensować wpływ na środowisko w regionie, rodziny właścicieli Langer i Layher wybrały również projekty, które przynoszą widoczne rezultaty dla lokalnych mieszkańców.

Środki te obejmują humanitarne przeniesienie kilku gatunków zwierząt do siedlisk zastępczych, zazielenianie fasad i dachów oraz renaturyzację rzeki Zabr na ponad kilometrze jej długości: z lasami łęgowymi i łąkami, zmianę trasy koryta rzeki w celu uzyskania różnych prędkości przepływu wody oraz odpowiednio ukształtowane brzegi rzek. Celem jest stworzenie korzystnych siedlisk wodnych, amfibijnych i lądowych.

Jeszcze więcej możliwości

Rozwiązania systemowe Layher wyznaczają światowy standard w budowie rusztowań. Layher oznacza innowację, bezpieczeństwo i jakość „made in Germany” – oraz silne partnerstwo ze swoimi klientami. W ten sposób rodzinna firma wyrosła na czołowego producenta rusztowań systemowych. Wypróbowane, przetestowane i stale udoskonalane rozwiązania Layher stanowią dziś światowy standard w budowie rusztowań: szybki w montażu i demontażu, bezpieczny w obsłudze i elastyczny w użyciu. W ten sposób można znacznie skrócić czas montażu i znacznie zwiększyć bezpieczeństwo pracy. Zapewniają to również szerokie usługi świadczone przez firmę Layher – kompetentne doradztwo i szkolenia, a także wysoka wydajność dostaw. Każdego dnia ponad 2500 pracowników tworzy „więcej możliwości”.

powrót do archiwum
powrót do archiwum